GRATIS VERZENDING VANAF € 100,00 BINNEN NEDERLAND, OPRUIMING UITGESLOTEN

Sire Larry Carlton S7 SW Elektrische Gitaar Black Swirl

Sire Larry Carlton S7 SW Elektrische Gitaar Black Swirl

De Sire Larry Carlton S7 SW is een elektrische gitaar met een opvallende Swirl-afwerking, geroosterd esdoorn hals en een HSS-pickupconfiguratie met Sire LC Super pickups. Dankzij de compound radius toets en Edgeless-afwerking speelt deze gitaar soepel over de hele toets. Een moderne double-cut body zonder pickguard geeft het instrument een strak, eigentijds karakter.

689,00

Levertijd: 1 dag(en)

Beschrijving

De S7 SW, genoemd naar zijn gedurfde swirl-afwerking, brengt binnen de S7-lijn een opvallend moderne look. Waar veel swirl-afwerkingen tot voor kort waren voorbehouden aan custom instrumenten, wordt deze hier op productieschaal uitgevoerd, in zowel blauwe als zwarte variant. De pickguard-loze body en scherpe contouren van de double-cut vormgeving benadrukken het moderne karakter van dit model. De roasted esdoorn hals biedt stabiliteit en consistente bespeelbaarheid, met een samengestelde radius van 9,5″ naar 14″ voor comfortabel ritmewerk en soepel soleren over het hele bereik. De 22 roestvrijstalen frets slijten minder snel dan reguliere frets, en de afgeronde toetsrand, door Sire aangeduid als Edgeless, zorgt voor extra speelcomfort tijdens langere speelsessies. De Sire LC Super HSS-pickups zijn direct op de body gemonteerd voor een strakkere, directere respons. De moderne 2-punts tremolobrug en de premium locking stemmechanieken houden de gitaar goed op stemming, terwijl de zwarte hardware en metalen dome-knoppen de moderne uitstraling afmaken.

✅ Deze Sire Larry Carlton S7 SW is zorgvuldig afgesteld op een zeer comfortabel speelgemak en optimale klank.

Voor- en nadelen Belangrijke kenmerken
Voordelen:

De swirl-afwerking geeft deze S7 een visuele uitstraling die zich duidelijk
onderscheidt van standaard kleurafwerkingen, en het pickguard-loze design benadrukt
de moderne, strakke lijnen van de body. De roasted esdoorn hals zorgt voor extra
stabiliteit en een toonkarakter dat doet denken aan ingespeeld hout, terwijl de
samengestelde radius zowel ritmewerk als solowerk comfortabel maakt. De direct
gemonteerde HSS-pickups geven een tighte, onmiddellijke respons, en de roestvrijstalen
frets en locking stemmechanieken dragen bij aan lage onderhoudsbehoefte en stembehoud.

Nadelen:

De HSS-configuratie is met de enkelspolige pickups in de middenstand
gevoeliger voor brom dan een gitaar met uitsluitend humbuckers, al biedt de
brughumbucker wel voldoende output voor zwaardere stijlen. Het pickguard-loze
design geeft een strak uiterlijk, maar biedt geen extra bescherming tegen krassen
rond de pickups.

• Body van Noord-Amerikaanse els
• Sire double-cut bodyvorm
• Zwarte swirl-afwerking
• Hals van roasted esdoorn, C-vormig halsprofiel
• Mensuur 25,5 inch
• Toets van palissander met Edgeless (afgeronde toetsrand)
• Samengestelde radius 9,5″-14″
• 22 roestvrijstalen frets, medium jumbo (2,7 mm)
• Graphtech Tusq XL topkam, 42 mm breed
• Abalone dot-inleg
• Bolt-on hals, bevestigd met vierpunts stalen plaat
• Sire LC Super HSS-pickupset, direct gemonteerd
• 5-weg schakelaar, 1 volume, 1 toonregelaar
• Metalen dome-knoppen
• Moderne tremolobrug, 2-punts type
• Premium locking stemmechanieken
• Zwarte hardware
• Geen pickguard

Geroosterde esdoorn: wat is het verschil met onbehandeld hout?

Roasted esdoorn
S7 SW

Door het roostproces verliest esdoorn een groot deel van zijn vocht, wat de hals stabieler maakt en minder gevoelig voor uitzetten en krimpen bij wisselende temperatuur en luchtvochtigheid. Daarnaast krijgt het hout een toonkarakter dat doet denken aan jarenlang ingespeeld vintage hout, met een iets warmere en meer uitgesproken middentoon dan onbehandelde esdoorn. Ook visueel is het verschil duidelijk zichtbaar aan de donkerdere, honingkleurige tint van het hout.

Onbehandelde esdoorn
Standaard

Onbehandelde esdoorn behoudt zijn lichte, natuurlijke kleur en heeft een helderder, directer toonkarakter zonder de extra stabiliteit die het roostproces toevoegt. Dit hout is gevoeliger voor vochtschommelingen, wat op de langere termijn meer onderhoud aan de halsstand kan vragen.

SSS, HSS of HH: welke pickupconfiguratie past bij jou?

HSS
S7 SW

Een humbucker bij de brug zorgt voor kracht en dichtheid bij vervormde tonen, terwijl de twee enkelspolige pickups in hals- en middenpositie heldere cleantonen leveren. Deze configuratie is veelzijdig en geschikt voor spelers die zowel clean als gestuurd spelen in uiteenlopende stijlen, van pop tot rock.

SSS
Veelzijdig, gevoelig voor brom

Drie enkelspolige pickups leveren een helder, transparant geluid met een snappy aanslagtoon. Uitstekend voor funk, blues en cleane rock, maar gevoeliger voor brom en elektromagnetische interferentie dan een configuratie met humbucker.

HH
Rock en metal

Twee humbuckers geven een warm, vol en krachtig geluid met hoge output en minimale bromgevoeligheid. Ideaal voor hard rock en metal, maar mist de heldere, open cleantonen die een HSS- of SSS-configuratie wel biedt.

Technische specificaties

Specificatie Waarde
Merk Sire
Model Larry Carlton S7 SW
Kleur Black Swirl
Body Noord-Amerikaanse els
Bodyvorm Sire double-cut
Pickguard Geen
Hals Geroosterde esdoorn
Halsprofiel C-vormig
Halsbevestiging Bolt-on, vierpunts stalen plaat
Mensuur 25,5 inch
Toets Palissander, Edgeless (afgeronde toetsrand)
Toetsradius Samengesteld, 9,5″-14″
Frets 22, roestvrijstaal, medium jumbo (2,7 mm)
Topkam Graphtech Tusq XL, 42 mm breed
Inleg Abalone dot
Pickups Sire LC Super HSS-pickupset, direct gemonteerd
Bediening 5-weg schakelaar, 1 volume, 1 toonregelaar
Knoppen Metalen dome-knoppen
Brug Moderne tremolobrug, 2-punts type
Snaarafstand 10,8 mm
Stemmechanieken Sire premium locking
Hardware-afwerking Zwart

Aanvullende informatie

Gewicht 4 kg

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Sire Larry Carlton S7 SW Elektrische Gitaar Black Swirl” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *